1. kolo – I.liga mužů

KH Zbrojovka Vsetín – TJ Náchod 31:27 ( 15:8 )

Před prvním kolem panovala mírná nervozita mezi hráči, trenéry i fanoušky házené. 1. národní liga se hrála naposledy ve Vsetíně v sezóně 1990/1991. Domácí nastoupili v posilněné sestavě oproti minulé sezóně. Od začátku bylo na našich hráčích vidět velké odhodlání, které bylo v obraně podpořené dirigentem Petrem Králem a skvělým brankářem Petrem Orságem. Už jen to, že jsme po půli měli jen 8 obdržených branek bylo skvělé. Taky to okomentoval trenér Ľubo Liba ( boha to bol malý zázrak ). Jako zkušený kouč věděl, že se klukům pořád tak dařit nebude, ale i tak náskok s přehledem drželi ve svých rukou. Měli jsme i v závěru smůlu, kdy si Orsi srazil 3 střely do branky. Rozdíl ve skóre mohl být i větší, ale nakonec byli všichni spokojení, kromě soupeře. Naši se trochu otrkají, a doufejme, že se hlavně doma bude dařit a soupeři na Vsetínskou palubovku budou jezdit s respektem.

Sestava a branky: Orság, Klement, Capil (3), Zuzaňák, Španihel (2), Král (1), Loucký (2), Číž R. (2), Polášek (2), Ištvánech (7), Číž V. (5/3), Sucháček (4), Halamíček (1), Číž O. (2), Hrbáček, Panoš. Vyloučení: 2/2. Diváci: 150.

Postřehy fandů:

Bývalý brankář Mirek Kocůrek si vzpomněl, že v sezóně 89/90 hráli v Náchodě a prohráli o 2 branky. Zajímavé bylo, že tehdejší výborný hráč František Šťastný nedal ani jeden gól, což možná bylo pro Náchod štěstí.

V sezóně 90/91 kdy se hrála 1. národní liga na Vsetíně naposledy, určitě netušil bývalý brankař Radek Číž, že jeho synové Radek, Vojta a Ondra budou tuto soutěž hrát společně v našem týmu.