Vršovice – KH Vsetín

V sobotu zajížděl celek Valachů k prvnímu letošnímu utkání na půdu Vršovic. Do Prahy odjela poměrně oslabená sestava, jelikož se z rozdílných důvodů, mezi kterými byl také preventivní zákaz z důvodu coronaviru, nemohli zúčastnit Zuzaňák, Španihel, Zsoldos, Orság, Douda, Chmela, Panoš, Halmazňa aj. Za to s celkem odcestoval zuberský Palát a poprvé v sezóně také brankář Klement a křídlo Capil.

Domácí zahájili utkání aktivně. Dostali se do rychlého vedení 3:0. Valaši se však nezlomili a pěknou částí hry otočili stav na 4:7. Od této doby se vedení přelévalo ze strany na stranu. V polovině poločasu se zranil jeden z hráčů Vsetína a kádr se tím pádem ještě zúžil. Nezbývalo, než se semknout a bojovat. Ke konci poločasu se od hostů malinko odvrátilo štěstí a domácí si mohli vybudovat tří brankový náskok. Do kabin se šlo se skóre 15:12. Do druhého poločasu nastoupili obě družstva odhodlaně, ale byli to domácí, kteří se odtrhli až na 5 brankový náskok. Vsetín však neházel flintu do žita a do zápasu se vrátil. Dotažením skóre se zvýšila také nervozita domácích. Zbytek poločasu se odehrával s těsným posunem výsledku na obě strany. V útočné fázi držel Vsetín zejména Palát, důležité branky v závěru připsal také Nesvadba a úžasnou branku z nulového úhlu vsítil veterán Capil. Poslední dvě minuty se odehrávaly v nervózní atmosféře a skončily remízou a dělbou bodů.
Jak už to v házené bývá, remíza je jen kousek od výhry, ale také i od porážky. Vzhledem k vývoji utkání je bod spravedlivý pro obě strany. Vsetínští musí jít v soutěži krůček po krůčku, a výsledek se dozajista dostaví.

V dalším utkání bychom měli na domácí palubovce přivítat favorita celé soutěže ze Strakonic. Hrací čas je stanoven na neděli 27.9. od 13 hodin. Vzhledem k aktuální situaci v souvislosti s probíhající pandemií sledujte naše stránky pro další informace.