10. kolo – I.liga mužů

KH Zbrojovka Vsetín – Házená Legata Hustopeče 31:32 ( 15:14 )

V posledním domácím zápase podzimní části jsme bohužel body neurvali. Soupeřem nám byl tým Legaty Hustopeče, který v loňském ročníku 1. ligu vyhrál. Zápas to byl specifický i z toho důvodu, že proti nám nastoupil vsetínský odchovanec a dlouholetý hráč Pavel Mrnuštík, který se každoročně pohybuje mezi nejlepšími střelci této soutěže. Úvod zápasu nám vyšel skvěle, ale soupeř se po několika minutách vzpamatoval a šel do vedení o 3 branky. Do šaten jsme nicméně odcházeli šťastnější my, za stavu 15:14. Druhou půli jsme zlepšenou hrou nepouštěli soupeře na dostřel a udržovali si mírný náskok. Vše se zlomilo až 7 minut před koncem, kdy jsme vedli 30:26, ale soupeř se po time-outu vzpamatoval, skóre dotáhl a minutu před koncem se ujal vedení. V čase 59:55 jsme měli možnost zahrávat sedmimetrový hod a srovnat tak skóre. Hostující brankář byl však proti a o výsledku zápasu tak bylo rozhodnuto. S ohledem na dobře rozehraný zápas je konečné skóre 31:32 pro vsetínské hráče až příliš krutý. V dobrém světle se ukázal vsetínský brankář Douda, který v 15. minutě vystřídal Orsága a se 49% úspěšností zákroků držel šance domácích na dobrý výsledek. V neděli zajíždíme na palubovku nedaleké Bystřice pod Hostýnem, kde se pokusíme od 11:00 uloupit první venkovní body. Další domácí zápas nás čeká až 1. března 2020 proti celku z Litovle.

Sestava a branky: Douda, Orság, Capil (2), Španihel, Halmazňa, Král, Loucký, Nesvadba (8/1), Číž R. (2), Polášek (6),Ištvánech (7), Číž V. (4), Hliničan , Zbořil, Číž O. (2), Panoš. Vyloučení: 4/2. Diváci: 135.