Česká reprezentace žen, odehraje přípravné utkání se Slovenskem ve Vsetíně.

Předtím než nastoupí české reprezentantky do ostrého zápasu proti Švédkám, poměří se v přípravě dvakrát se Slovenskem. Fandit českým házenkářkám můžete 19. března ve Vsetíně a v pátek 20. března v Zubří.

Na úvod dalšího srazu trenér Jan Bašný pozval do Zubří vybrané hráčky z juniorského reprezentačního týmu. Právě ony by měly dostat největší prostor v prvním z přípravných zápasů proti Slovensku ve Vsetíně. „Na první dva tři dny bude sestava kombinovaná. Budou tam juniorky, se kterými počítáme spíše do budoucna, odehrají především první zápas proti Slovensku. Pak přijedou na kemp další zkušenější hráčky,“ vysvětloval Bašný.

Po prvním zápase se Slovenskem, do kterého nastoupí asi osm juniorských reprezentantek, by se tak k týmu měly připojit nejzkušenější házenkářky – například Hrbková, Mika, Satrapová, Kvášová nebo Marčíková. „Některé juniorky odjedou, některé s námi zůstanou. Budou se s námi dál připravovat a pokud si vybojují místo v sestavě, mohou nastoupit do kvalifikace proti Švédkám,“ vysvětlil Bašný s tím, že po prvním zápase se Slovenskem se v Zubří bude připravovat celkem dvacet házenkářek a v celkové nominaci je 24 hráček.

Podle Bašného je ideální, že tým si přímo v Zubří vyzkouší podmínky, v nichž pak nastoupí do utkání se Švédkami. „Druhý zápas odehrajeme v Zubří i proto, abychom si trochu zvykli na halu, světlo, prostor a barvy. To už budeme hrát se sestavou, která se bude dál připravovat na Švédky,“ vysvětlil Bašný.

Naopak první zápas ve Vsetíně je podle týmu skvělou příležitostí, jak ženskou házenou představit ve městě, kde má tradici především házená mužská. Připomeňme, že tým vsetínských mužů aktuálně nastupuje v 1. lize mužů. „V prvním zápase můžeme vyzkoušet mladé hráčky. Odehrát oficiální mezinárodní zápas není nikdy na škodu a jsem rád, že se nám podařilo tento dvojzápas se Slovenskem dohodnout. A zápas odehrajeme ve Vsetíně proto, že je to pro slovenského soupeře dopravně dobře dostupná lokalita a také proto, abychom mohli propagovat ženskou házenou i v dalším blízkém regionu,“ dodal Bašný.