Vsetínská dvojčata Čížovi v akci.

Duel kamarádů i dvojčat. Brno zažilo první házenkářské derby

Zatímco Vojtěch Číž (vlevo) hraje za Maloměřice, jeho dvojče Ondřej nosí dres...

Poprvé nejen v tomto ročníku, ale v historii vůbec se střetly dva brněnské kluby v extralize házenkářů. A před zaplněnými ochozy malé haly ve Vodově ulici si zkušenostmi nabitý SKKP Handball Brno dokázal ligového debutanta z Maloměřic pohlídat.

Po úžasné a zcela vyrovnané přestřelce z první půle domácí favorit v úvodu druhého poločasu během čtyř minut odskočil o pět gólů a dokráčel si pro výhru 30:22.

Vojtěch Číž z Maloměřic při střelbě.

Bratři zvolili různé cesty

Krom vypjaté atmosféry derby nabízel zápas speciální motivaci dvěma hráčům. Bratři na soupiskách týmů nejsou v házené velkou zvláštností, tentokrát se však na palubovce proháněla dvojčata. Vojtěch a Ondřej Čížovi se navíc postavili proti sobě.

„Moc jsem to nevnímal. Hraji střední spojku, Ondra nastupuje na druhé straně jako levé křídlo, takže jsme se na hřišti skoro nepotkali. Ale je to hezká bratrská rivalita,“ komentoval po zápase přímý souboj se svým dvojčetem Vojtěch.

Před sezonou se spekulovalo, že nadějní bratři obléknou stejný extraligový dres klubu z Králova Pole. Vojtěch ale upřednostnil větší šanci na základní sestavu u městského rivala. „Může nám to být trochu líto, ale vzhledem k tomu, že s Ondrou i naším starším bratrem Radkem nastupujeme společně za druholigový Vsetín už od dorostu, tak si spolu zahrajeme jinde,“ upřesnil střelec tří branek Vojtěch, který nastoupil od začátku zápasu.

Jeho bratr Ondřej se do utkání podíval až v posledních čtyřech minutách a stále čeká na první extraligový gól v dresu Brna. Kmenoví hráči Vsetína jsou v brněnských klubech na základě střídavých startů.

Bratři Ondřej Číž (uprostřed vpravo) a Vojtěch Číž (uprostřed vlevo) se zdraví...